centrum prasowe

Media o nas

Eksperci ATERIMA MED współpracują z mediami, biorąc udział w wywiadach i udzielając komentarzy i opinii dla prasy, radia i telewizji. Posiadamy wiedzę m.in. o: zatrudnieniu, prawie pracy, bezpiecznej pracy za granicą, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi, społecznej odpowiedzialności biznesu.
28.05.2018

Miała jechać do pracy w handlu, a trafiła na handlarza ludźmi

Katarzyna Piojda, źródło: Gazeta Pomorska

Bezrobotna samotna matka nie miała pieniędzy. Gdy u nas nie znalazła pracy, poszukała jej za granicą. Myślała, że jak wyjedzie, problemy się skończą. A one się zaczęły.

Czytaj
24.04.2018

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Katarzyna Prus, źródło: www.dziennikwschodni.pl

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka.

Czytaj
18.04.2018

Zapraszamy do Trójki

źródło: Polskie Radio Program 3

Problem handlu ludźmi na świecie.

01.03.2018

Walka z handlem ludźmi

źródło: Rzeczpospolita

Grupę ATERIMA tworzy kilka marek, w tym ATERIMA oferująca pracę we Francji i w Polsce, a także ATERIMA MED, która zapewnia opiekę nad osobami starszymi i chorymi w ich domach w Niemczech. Rozmawiając z kandydatami do pracy za granicą, pracownicy firmy często spotykali się z przypadkami osób, które zostały oszukane lub wykorzystane podczas pracy na czarno albo przez nieuczciwych pracodawców i pośredników. Zauważyli, że te osoby z uwagi na swoją bezradność i brak wiedzy są łatwymi ofiarami dla oszustów. Okazało się, że jest to współczesny obraz handlu ludźmi.

Czytaj
06.12.2017

Najlepsze przykłady działań ze świata EB w Polsce

źródło: goldenline.pl

Bezpłatny Casebook z projekami wyróżnionymi w konkursie EB Kreator 2016.

Czytaj